Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Кооператив учасників бойових дій виростив перший врожай редиски

Команда кооперативу учасників бойових дій «Оберіг-Агро» з Доманівки Миколаївської області отримала перший врожай редису з теплиць, що встановили минулого року за канадські грантові кошти.

Про це повідомляє Український проєкт розвитку плодоовочівництва (UHBDP) на своїй сторінці у Фейсбук.

Оголошення про продаж дали у соціальних мережах. Від покупців немає відбою.
«Навіть дзвонили з Черкаської області, хотіли купити гуртом, але в нас ще нема таких обсягів», – каже голова кооперативу Володимир Федоренко.

Спочатку члени кооперативу збирались у теплицях саджати ранні огірки та томати, але агроном Зіновія Єлінська, яка консультувала членів «Оберіг-Агро» в рамках грантового проекту «АГРО-РеАдапт», порекомендувала почати з редису та картоплі.

На загальних зборах усі члени та членкині кооперативу підтримали цю пропозицію. У теплиці встановили дуги, які вкрили агроволокном, зробили теплі гряди.  І хоча овочі висадили на початку лютого, редис витримав усі температурні перепади та дав 100-відсоткову схожість.

«На цій землі давно нічого не вирощували, і в грунті був солідний запас поживних речовин, тому навіть не вносили добрива. По суті вийшов органічний редис», – каже Зіновія Єлінська.

Зараз у теплицях підростає молода картопля, а на літній сезон планують висадити огірки, томати, кабачки. 

Насіння для відкритого та закритого грунту членам кооперативу безкоштовно надали Enza Zaden Ukraine та Hazera.

Нагадаємо, 4 теплиці загальною площею 1200 кв. м кооперативу учасників бойових дій допомогли встановити канадські донорські організації. У березні 2020 року «ОБЕРІГ-Агро» отримав кошти від Манітобської ради з міжнародного співробітництва (MCIC) Канада, грантовий проект також  підтримали Міністерство міжнародних справ Канади та Менонітська Асоціація Економічного Розвитку (MEDA), Канада.  Весь цей час члени кооперативу вивчали господарські відносини, бухгалтерський облік, опановували тонкощі ведення бізнесу, маркетинг, агрономію.

Читайте також: Тепличну редиску в Ужгороді продають у 5-6 разів дорожче, ніж торік