Овочі-Ягоди-Сад

Колоноподібні яблуні рано вступають у плодоношення

Колоноподібні яблуні рано вступають у плодоношення

Кліматичні умови України сприятливі для колоноподібних сортів яблуні – більшість із них зимо- та морозостійкі, і на вегетативних середньорослих підщепах без суттєвого ушкодження плодових утворень та деревини здатні витримувати зниження температур до -30-35 °C.

Основною перевагою колоноподібних сортів яблуні є їхній ранній вступ у плодоношення: у більшості з них дерева вже на другий рік росту здатні давати по 2-3 кг плодів кожне, а на четвертий-п’ятий рік росту продуктивність кожного дерева перевищує 10 кг.

Важливим є й те, що колоноподібні сорти добре ростуть і плодоносять на вегетативних напівкарликових і середньорослих підщепах, їхні дерева мають достатню якірність, і за рахунок економії коштів на встановлення опор (шпалер) вдається зменшити вартість закладання саду.

У зонах, де за рік випадає близько 600 мм опадів, із закладеного колоноподібними сортами саду можна щорічно збирати стабільно високі врожаї без зрошення – це також здешевлює собівартість виробництва.

Колоноподібні яблуні не витрачають ресурсів на формування непродуктивної деревини, а отже, мають нижчу потребу в мінеральному живленні.

Компактна форма крони, слабкий чи середньої сили ріст дерев сприяють вищій продуктивності праці збирачів урожаю. Завдяки тому, що дерева невеликі, вдається механізувати догляд рослин та збирання врожаю. Для формування крони такого саду потрібно менше ручної праці – лише 10 люд./га під час зимового обрізування.

Сади з колоноподібних яблунь є досить довговічними – за правильної експлуатації їх продуктивний вік сягає 20-25 років.

Нижчими є й витрати на захист саду від хвороб і шкідників: крона колоноподібних дерев краще вентилюється, завдяки цьому внесені фунгіциди й інсектициди більш дієві.

Добре освітлення крони забезпечує якісне забарвлення плодів.

Високі врожаї на колоноподібних яблунях вдасться отримати, лише дотримуючись елементарних правил догляду за деревами. Рівень агротехніки саду обов’язково має бути високим, а садівник повинен добре знати характеристики вирощуваних сортів. Жодних спеціальних заходів не потрібно, але якщо колоноподібні яблуні вчасно не полити та не підживити, якщо ґрунт у саду недоглянутий, то на високі врожаї буде марно сподіватися.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!