Овочі-Ягоди-Сад

Ключовими ринками для українського баштанництва стануть Балтія, Скандинавія і Польща

Литва, Латвія, Естонія, Швеція, Норвегія і Польща можуть стати основними ринками збуту українських кавунів та динь. Такою думкою із AgroTimes поділився фахівець із розвитку плодоовочевого ринку Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) Валерій Федоренко.

«Наші кавуни на європейському ринку затребувані з кінця червня до середини липня, поки не почнуться поставки з Угорщини» – пояснив Валерій Федоренко.

За його словами, Угорщина збирає 120 тис. т кавунів, а експортує 90 тис. т, переважно до Польщі, яка щороку споживає 120–160 тис. т кавунів. Частину продукції польські трейдери перепродують у Німеччину. 

Перспективним є ринок Скандинавських країн, де українські виробники можуть конкурувати з іспанцями та італійцями. 

У Скандинавії утворилася доволі потужна мусульманська діаспора (що цікаво, частково російськомовна), яка активно працює з Марокко, ЄС і готова купувати баштан в Україні. 

Україна зі свого валу продає на зовнішні ринки мізер, у кращі роки –– до 10% урожаю. «Але для того, щоб імпортери отримували з України якісний товар, а не головний біль, кавуни треба правильно виростити, відкалібрувати, охолодити й упакувати. А з цим в Україні поки проблема», – зауважив фахівець.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!