Овочі-Ягоди-Сад

Імпорт яблука зимового сезону доволі обмежений

Пропозиція імпортного яблука доволі обмежена. Імпорт практично ніяк не впливає на внутрішній ринок.

Таким спостереженням із AgroTimes поділилася аналітик Асоціації «Ягідництво України» Марія Лакеєва.

«Проте це не значить, що в тих же супермаркетах буде здешевшання яблука, — каже спеціаліст. — Так, деяке цінове падіння буде спостерігатись, але, враховуючи вартість інших фруктів, не таке суттєве, як у великому гурті».

За словами Тетяни Гетьман, керівника департаменту “Маркетинг-Аналітика” гуртового ринку «Шувар» у Львові, наразі імпорт на ринку майже не відчувається — до того ж, українського яблука достатньо. А ціна, хоча і зростає поступово, все ще не є такою, щоб масовий імпорт був економічно обґрунтованим.

За даними Гетьман, з липня по грудень 2020 року до України було імпортовано 4,7 тис. т яблука, за той самий період 2019 року імпорт становив 10,8 тис. т. В залежності від сезону частка закордонного яблука складає від 5% до 15% ринку.

Залишкові запаси яблука у сховищах Польщі та Молдови на сьогодні впливають на ціни на українському ринку яблука. При цьому, за даними East-Fruit, як Молдова, так і Польща дещо знизили обсяги експорту на український ринок із вичерпуванням своїх запасів. Це, у свою чергу, позначається на підвищувальних цінових трендах на ринку яблука.

За спостереженням Гетьман, останнім часом в Україні набирає обертів формат яблука «під польське» — це відсортоване яблуко у чорних картонних ящиках. Вартість такого яблука на гуртовому ринку сягає 20 грн/кг і більше.

Читайте також: Яблука одних сортів дешевшають, інших – навпаки