Овочі-Ягоди-Сад

Імпорт все активніше впливає на ціни на овочі

Імпорт все активніше впливає на ціни на овочі

Завдяки відлагодженню порушених повномасштабним вторгненням росії логістичних можливостей імпортні овочі роблять продукцію більш для покупця, а вітчизняний виробник має ретельніше коригувати заплановану собівартість з ринковою ціною.

Таку думку у ринковому огляді журналу «Садівництво по-українськи» висловив Максим Гопка, аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).  

За словами експерта, в української плодоовочевої сфери немає цілі вийти на рівень виробництва 2021 року, адже споживачів у країні більше не стає.

«Проте у галузі є ціль задовольнити внутрішній ринок, щоб по можливості не зашкодити вітчизняним виробникам і одночасно залишити комфортні ціни для споживача, – підкреслив Максим Гопка. – Адже має бути певна пропорція між тими, хто займається імпортом та внутрішнім виробництвом, особливо, якщо собівартість, яку собі запланував виробник буде коригуватись з ринковою ціною». 

Аналітик пропонує подивитись на ситуацію з імпортом овочів: ціна на них була на початку року була вища, ніж торік, але ця продукція стала більш доступною завдяки поступовому відновленню логістичних можливостей імпортерів, зокрема, на морських шляхах. 

«Наприклад, через те, що в цьому сезоні поставки імпортної картоплі почалися раніше і збільшились в обсягах, стабілізувалися ціни на цей товар, – навів приклад пан Гопка. – Якщо у минулі роки молода картопля починала імпортуватись десь з кінця лютого – початку березня, то зараз імпорт почався у січні і ціни на картоплю були відразу вищі ніж торік».

Читайте також: Для овочівників цей рік буде витриманим, – експерт