Хвороба яблук у сховищі за місяць прогресує вдесятеро
Якщо садівник помітив у сховищі яблук мінімальні ознаки підшкірної плямистості товар треба негайно відправляти до реалізації, навіть якщо плоди попередньо були оброблені і охолоджені по всіх правилах. Інакше захворюваність зросте вдесятеро.
Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Павло Булгаков, незалежний консультант зі зберігання фруктів та овочів.
«2-3% заражених плодів через місяць при подальшому перебуванні у сховищі перетворяться на 20%», – зазначив він.
Досвід зберігання яблук без РГС та 1-МЦП, свідчить: якщо попередні агротехнологічні етапи – зрілість, збирання і вчасне охолодження були в нормі, температурний режим збирання був близько 12-14 градусів та сприяла суха погода, яблуко можна зберігати максимум 4 місяці, наголосив Павло Булгаков.
«Потім якість дуже різко змінюється, – сказав він, – яблуко зморщується, хоча ми компенсували втрати вологи, і все одне це призводить до втрат».
Якщо виробник планує співпрацю з торговими мережами або на експорт, м’якуш яблука має бути щільним, а баланс цукру й кислот – гармонійним. Такі плоди треба зберігати обов’язково у сховищі з РГС та застосувати обробку 1-МЦП для збільшення терміну зберігання. Дуже важливо точно вирахувати дозу препарату, наголошує експерт, і краще замовляти її у постачальника відразу на камеру зберігання, а не розважувати самостійно.
Читайте також: Консультант окреслив складові якісного зберігання яблук