Овочі-Ягоди-Сад

Херсонські садівники рятують свої насадження від заморозків за допомогою бджіл

У ТОВ «Енограй» (Херсонська обл) 700 га плодових і кісточкових садів, які постраждали від нічних квітневих заморозків, рятують за допомогою бджіл.

Про це повідомляє Український проєкт бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

Як зазначається, три тижні тому в господарство привезли вулики з бджолами. І хоча від морозу там загинуло від 30 до 60% квіток, у залежності від культури, практично всі квітки, що встояли, зав’язалися завдяки бджолам.

«До допомоги бджіл ми вдаємося вже не один рік. Запилення в квітучих садах не тільки підвищує врожайність, але й покращує розмір, форму, словом, якість плодів, – розповів директор ТОВ «Енограй» Максим Литвиненко.

За словами садівників, завдяки перехресному запиленню урожайність плодово-ягідних культур підвищується на 20-50%.

«Якщо пилок потрапляє з тичинки на товкач квітки однієї і тієї ж рослини, то відбувається самозапилення, а якщо на квітку потрапляє пилок іншої рослини, відбувається перехресне запилення. В результаті перехресного запилення утворюється більше зав’язі, крупніші плоди та насіння, а рослини з цього насіння виростають сильні, життєздатні», – зазначив Олександр Якущенко, бджоляр, член групи виробників «Херсонські бджолярі».

Зараз у садах «Енограю» «працюють» 100 бджолосімей, вони запилюють яблуні, персики та черешні. Щоб створити бджолі комфортні умови праці, бджолярі готуються з осені, виконують цілий комплекс робіт.

На оголошення господарства про запилення відгукнулися три херсонських бджолярі, двоє з яких – члени групи «Херсонські бджолярі», яку супроводжує громадська організація «Земля Таврії» в рамках реалізації Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!