Овочі-Ягоди-Сад

Горіхівники розкрили плани на рік

У 2020 році буде посаджено понад 2240 га нових горіхових садів і близько 300 га лісових насаджень горіхоплідних культур. Урожай очікують на рівні 126 тис. тонн, ціни на несортовані горіхи знизяться, на експортні — залишаться на рівні попереднього року.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив президент Української горіхової асоціації Володимир Пахно.

За його підрахунками, у 2019 році в Україні було закладено 2 тис. га нових насаджень горіхів, з яких на фундук припало 1,039 тис. га, на волоський горіх – 0,961 тис. га.

В кінці 2019 року, згідно державної програми садівники отримали компенсації за посадковий матеріал — 119,8 млн грн за перше півріччя і 160,2 млн грн за друге півріччя.

Це дозволило майже повністю задовольнити фактичні потреби по компенсації садивного матеріалу за 2019 рік 233 садівничим суб’єктам господарювання в Україні, зазначив Володимр Пахно.

За словами президента Української горіхової асоціації, у 2020 році збільшуватимуться площ горіхових насаджень сортовими саджанцями в інтенсивних горіхових садах, сіянцями при рекультивації або створенні нових полезахисних насаджень за програмою агролісомеліорації.

Володимир Пахно прознозує на цей рік валовий збір волоського горіха в межах +126 тис.тонн, з них близько 60 тис. тонн буде експортовано, переважно у країни Перської затоки і південно-східну Азію.

З’являться закупівельні підприємства фундуку і будуть експортовані невеликі партії українського фундука в країни Балтії та Скандинавії.

Експортні ціни на волоський горіх залишаться на рівні минулого року, однак ціни внутрішнього ринку на несортовий горіх можуть бути зменшені.

Горіхові сади малої та середньої площі, до 30 га, об’єднуватимуться в регіональні кооперативи з підприємствами переробки.

Будуть продовжені активні спільні дії членів Української горіхової Асоціації, Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, Торгово–промислової Палати України, ЗМІ за брендингу українського горіха в світі.

На ринку України і країн зарубіжжя з’являться нові українські продукти переробки горіха з високою доданою вартістю як продовольчої, так і непродовольчої групи товарів.

Читайте також: Урожай горіхів виявився більшим за очікування ринку

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!