Овочі - Ягоди - Сад

Гірська лохина легше переносить заморозки

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Гірська лохина легше переносить заморозки

Дали перший урожай 12 га лохини ТОВ «Органічний сад» в с. Верхня Стинава на Львівщині неподалік національного парку «Сколівські Бескиди». Завдяки гірському розташуванню вегетація рослин почалася пізніше, і це допомогло зберегти рослини від заморозків. Поки що лохиною засаджена лише третя частина від запланованої ділянки в 40 га.

Про це повідомляє Аgroportal.

«Дехто з партнерів певний час сумнівався, але зараз, отримавши результат, зрозуміли, що ми обрали правильний шлях. Раджу всім, хто має можливість, переходити в органіку і таким чином дбати про себе, людей, екологію та навколишнє середовище. Звісно, вирощувати органічне — це нелегкий шлях, головне — витримати стартову лінію, і вже потім буде набагато легше. Так, є різниця за урожайністю між органічним і традиційним вирощуванням лохини, але до певного моменту, поки не вийти на повний цикл дотримання всіх технологічних операцій», — зазначив засновник господарства Богдан Боднар.

При виборі ділянки звертали увагу на наявність головних для виробництва ресурсів –  води, електроенергії та людей. Так дісталися гір.
Посадковий матеріал американської селекції закупили в сертифікованому розсаднику лохини — компанії «Польська борувка», яка має найбільшу в Польщі органічну плантацію лохини і до цього часу консультує «Органічний сад».

У Польщі відразу домовилися і про реалізацію вирощеної ягоди, адже Богдан Боднар вважає, що на початку справи важливо правильно намалювати технологічну карту розвитку всього господарства та обрати канали збуту.

Читайте також: У Кіровоградській області зібрали перший комерційний урожай лохини

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями