Овочі-Ягоди-Сад

Фундук домінує в нових садах

Фундук домінує в нових садах

Домінувальною культурою у закладених горіхових садах в останні три-чотири роки є фундук. А частка промислових горіхових садів становить 42,1% від площі всіх садів країни, закладених за підтримки, передбаченої у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» зазначають Олексій Зеленько, кандидат сільськогосподарських наук, експерт-дорадник та Геннадій Юдін, президент  ВГО «Українська горіхова асоціація».

Автори зауважують, що площа горіхових промислових садів постійно збільшується. Уже четвертий рік поспіль частка промислових горіхових садів становить 42,1% від площі всіх садів країни, закладених за підтримки, передбаченої у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства. 

«За період 2018‒2021 років всього посаджено понад 12 тис. гектарів садів за допомогою фінансової державної програми підтримки садівництва, з яких горіхових садів закладено понад 5 тис. гектарів (42,1%), ягідників 3,5 га (28,9%), зерняткових культур близько 1,7 тис. гектарів (14%), кісточкових – 1,2 тис. гектарів (9,9%), винограду – 584 га (4,2%). Причому домінувальною культурою у закладених горіхових садах в останні три-чотири роки є фундук», – зазначають Олексій Зеленько та Геннадій Юдін.

Читайте також: Фундуковий сад радять закласти вітчизняними сортами