Овочі-Ягоди-Сад

Фітотоксичність викликають і мікроорганізми

Фітотоксичність викликають і мікроорганізми

Однією з причин фітотоксичності можуть бути й речовини, які продукують мікроорганізмами і належать до різних груп хімічних сполук. Ці речовини можуть накопичуватися в ґрунті й зумовлювати його токсичні властивості.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» повідомляє Роман Яковенко, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Уманського національного університету садівництва.

«Серед токсичних мікробних метаболітів виділені гетероциклічні сполуки, що містять азот і кисень, речовини ациклічної будови, похідні хінінів, терпеноїди, пептиди та інші сполуки. Мікробні метаболіти можуть затримувати ріст і розвиток вищих рослин, тим самим знижуючи їхню продуктивність», – зазначає автор.  

Він уточнює, що серед причин затримки росту виділяють пригнічення клітинного ділення, уповільнення росту клітин в зоні розтягнення тощо.

«Дія на рослини фітотоксичних речовин, які продукуються ґрунтовими мікроорганізмами, може відбуватися як хронічне отруєння рослин, внаслідок чого вони відстають у рості та знижують врожайність», – зазначає Росан Яковенко.

Читайте також: Ґрунтовтома особливо накопичується на слаборослих сортах