Овочі-Ягоди-Сад

Повторні насадження яблунь були втричі нижчими, ніж первинні

Повторні насадження яблунь були втричі нижчими, ніж первинні

Через тривалу експлуатацію садів відбувається ґрунтовтома, яка значно впливає на життєздатність молодих насаджень. Дерева на свіжому ґрунті були у три рази вищими за ті, які вирощували повторно. 

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Роман Яковенко, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Уманського національного університету садівництва.

Учений зазначає, що Дослідженнями Henfrey J., Baab G. встановлено, що сорти і підщепи по різному реагують на проблему ґрунтовтоми. Так, дерева сорту Джонаголд страждали набагато менше, ніж Бребурна. Дерева на свіжому ґрунті були у три рази вищими за ті, які повторно вирощували. Це стосується і реакції підщеп. Дерева на підщепі ПБ.9 у свіжому ґрунті росли слабше ніж на М.9, тоді, як у повторній  культурі сильнішим ростом відрізнялися дерева на ПБ.9. 

Він додає, що подібну залежність спостерігали у дослідженнях, проведених у Молдові, де встановлено, що дерева, щеплені на підщепі М.27, сильніше реагували на ґрунтовтому, ніж на ММ.106.

Читайте також: Ґрунтовтома особливо накопичується на слаборослих сортах