Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

ФГ «Органік-Д» вирощує овочі на експорт

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Фермерське господарство «Органік-Д» з села Сутиски Вінницької області вирощує, зберігатиме до 10 місяців та експортуватиме овочі.

Про це повідомляє vn.20minut.

Особливу увагу тут вирішили приділити нішевим культурам. Так, гарбуз – одна з найбільш родючих культур. За оптимальних умов зростання, дотримання технологічних вимог урожайність її сягає 70-80 тонн на га і це не межа, – вважає головний агроном фермерського господарства «Органік-Д» Олександр Пасічний.

На продукти немасового попиту часто звертають увагу невеличкі фермерські господарства з банком землі від 30 га. Щоб виростити звичні нашому середовищу зернові потрібно мати від 1 000 га. А залучити великі площі в обробіток –– проблема. Вся земля в оренді, яка зростає щороку. Тому високомаржинальні культури на таких ділянках землі виглядають дуже спокусливо з точки зору власників компаній, каже він.

Кожний четвертий європеєць споживає фрукти та овочі 2 рази на день, кожний українець не щодня і  вдвічі менше. До цього ж все більше овочевих компаній мріють експортувати в Європу.

Та не улюблені нами томати й огірки, а нішеві культури – ті, які в Україні споживаються набагато рідше, або взагалі не користуються увагою. Спаржа, пастернак, батат, селера, ягідні культури та навіть нут. Планують наступного року налагодити експорт топінамбуру та брукви, а цьогоріч – гарбузів.

«По-перше, ця рослина добра для сівозміни та, як наслідок, покращення фітосанітарного стану полів і стану ґрунтів. По-друге, за умов відносно нескладної технології вирощування, гарбуз доволі прибуткова справа. Третій позитивний момент – розширення асортименту виробництва, що може зменшити фінансові ризики підприємства та підстрахувати компанію на випадок неврожаю основних культур у окремому фермерстві», – підсумував Пасічний.

Читайте також: Фермер 10 років спеціалізується на гарбузах

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: