Овочі-Ягоди-Сад

Фермери вважають площу теплиці під грант надто великою

Фермери вважають площу теплиці під грант надто великою

Фермери, які займаються садівництвом, вирощуванням ягід та овочів, представники профільних асоціацій здивовані розрахунками державної програми надання грантів на побудову теплиць: від 1,6 га та 40 робочих місць, що відсікає від підтримки малих фермерів.

Про це, спираючись на численні коментарі в чаті, повідомив Іван Слободяник, голова Всеукраїнського конгресу фермерів, під час вебінару «Механізми реалізації постанови Кабміну №738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» для створення або розвитку тепличного господарства». 

Роз’яснення постанови провів директор департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор Віштак.

Умову, що один проект передбачає створення теплиці площею не менше 1,6 га та обов’язкове створення 40 робочих місць, коментатори вебінару вважають дещо нереалістичною.

«Тому що від грантів відсікається малий фермер, особливо ті, хто переїхав як внутрішньо переміщена особа через війну. Це більше виглядає як програма для середніх тепличників із вже діючими теплицями від 2-3 га», – транслює зауваження фермесрької спільноти Слободяник.

В свою чергу пан Віштак пообіцяв, що всі пропозиції від практиків МінАПК буде розглядати спільно з Мінекономіки як головним розпорядником проекту. «Звернення будуть акумулювати і вести певні перемовини, але я вважаю, що тільки після того, як запрацює цей проект, перші кроки будуть здійснені, і можна буде робити якісь висновки».

Читайте також: Вже є перші проєкти створення теплиць за грантовою програмою