Овочі-Ягоди-Сад

Фермерка сказала, чому огірки коштують дорого

Нетипово висока оптова ціна на огірки – 27 грн/кг пояснюється прохолодною погодою, яка загальмувала плодоношення рослин, та зменшила пропозицію. До того ж відкриття оптових ринків розширило збут продукції за рахунок представників торговельних мереж.

Про це у своїй колонці на AgroTimes повідомила фермерка з села Водяне Кам’янко-Дніпровського району Запорізької області Тетяна Прохорова.

«У квітні обабіч дороги, що веде від нашого села Дніпровка до села Водяне, стояли продавці огірків і капусти зі своїм товаром, стихійна торгівля тяглася кілометрів п’ять. Ціни були грабіжницькі. За кілограм огірків перекупники давали 6–7 гривень, потім 11, везли їх в супермаркети і продавали по 28», – поскажилася пані Тетяна.

Водночас фермерка зазначає, що з відкриттям оптового ринку у Водяному продаж  увійшов у звичне русло.

«Ціна добра. На кінець травня – 27 гривень за кіло, – уточнила Тетяна Прохорова. –– Через холоднечу огірків цього року мало, плоди зав’язуються погано. Оскільки пропозиція обмежена, на оптовому ринку у Водяному вже можна зустріти не лише представників Varus, а й «Сільпо» та інших торговельних мереж. Ми продаємо ще трохи середньоранньої капусти. За неї на нашому ринку, залежно від якості, дають 7–9 гривень за кілограм. Ну й, як завжди, торгуємо трохи з теплиць. Для постійних покупців ціну на кілька гривень зазвичай скидаємо».

Читайте також: Через карантин найбільше постраждали постачальники овочів у навчальні заклади й заклади громадського харчування