Овочі-Ягоди-Сад

Фермер-зерновик почав вирощувати овочі на Чернігівщині

Фермер-зерновик почав вирощувати овочі на Чернігівщині

Директор фермерського господарства «Остер», що в селі Пилятин на Чернігівщині  Максим Пономаренко розширив діяльність традиційно зернового господарства більш маржинальним виробництвом – вирощуванням овочів. Із 130 га овочам уперше відвів 12 га.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Міркували приблизно так: звісно, у нас не південна область, але не така вже й холодна, землі родючі. Відстань від столиці невелика — 100 км, що сприятиме збуту. Тож треба пробувати», – розповів Максим Пономаренко. 

Торік він вперше 12 га відвів під овочі. Посадив капусту. Не можна сказати, що результати надихнули. Сезон для цієї культури виявився невдалим, ціна була нижче очікуваної, ще й далися взнаки агрономічні помилки, але відступати не став. 

Цього року капусти посадили трішки, до того ж різної: ранню, броколі, брюссельську. А на решті території — томати, солодкий перець, баклажани, огірки, кабачки, цибулю порей, солодку кукурудзу. Томатам віддано найбільше — 2 га, по 1 га під баклажанами і солодким перцем. Картопля і столові буряки як культури не розглядалися, бо в регіоні їх вистачає.

«Можливо, ми час від часу будемо переглядати перелік культур, але всі пасльонові залишимо», – вже зробив висновок фермер.

Читайте також: Чернігівські томати та перці конкурують з південними завдяки логістиці