Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Фактичний врожай яблук у Молдові значно нижчий за прогнози

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Оцінка фактичного врожаю яблук в Молдові у нинішньому сезоні склала 430 тис. тонн ∓20 тис. тонн. Тоді, як прогнозувалося 530-500 тис. тонн.

Про це повідомляє EastFruit.

Організації сільгоспвиробників у співпраці з Мінсільгоспом Молдови (MADRM) і місцевими органами влади проаналізували оперативні дані про підсумки збиральної кампанії в садівничих підприємствах. Розрахунки показують, що виробництво яблук у Молдові в поточному році склало близько 430 тис. тонн (плюс-мінус 20 тис. тонн). На початку літа експерти асоціацій аграріїв і трейдерів прогнозували, що врожай-2020 яблук в країні буде не нижче 530 тис. тонн. Потім в жовтні, коли процес збирання врожаю в яблуневих садах «перейшов екватор», прогноз був знижений до 500 тис. тонн.

У 2019 за остаточною оцінкою асоціацій сільгоспвиробників урожай яблук в Молдові становив 595 тис. тонн (за статистичними даними – понад 600 тис. тонн). За підсумками 2020 дані Національного бюро статистики Молдови про виробництво яблук, ймовірно, будуть суттєво відрізнятися від експертних оцінок неурядових організацій.

Не тільки кількість, але і якість яблук врожаю-2020 нижче торішнього рівня. Однак, прагнучи по максимуму завантажити потужності холодильних складів, багато садівничих сільгосппідприємств закладали на зберігання навіть дрібне яблуко «другої категорії якості».

В результаті, за експертними оцінками, до кінця листопада на складах аграріїв і трейдерів залишається ще не менш 180 тис. тонн яблук, основна маса цієї продукції призначена для експорту.

Читайте також: В ЄС підрахували врожай яблук і озвучили перспективи цін

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ