Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

«Файна поляна» розширює асортимент сортів малини

Малина Октавія

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Файна поляна», що в селі Городище на Тернопільщині до двох вирощуваних сортів додає ще два, також літнього та осіннього достигання – Октавія та Феномен.

Про це повідомляє журнал «Плантатор»

«У цьому році плануємо посадити ще два сорти: Октавію та Феномен, – розповів Ігор Новосядлий, співзасновник та учасник кооперативу. – Ми їх закупили у вітчизняних розсадниках. Схема посадки осінньої малини: 2,5 м між рядами і 40 см –– відстань між саджанцями в ряду. Літні сорти мають міжряддя 3,5 м, відстань у ряду –– 50 см».

Кооператори починали у 2015 році з вирощування двох сортів: ремонтантного осіннього сорту Полана і літнього Глен Емпл. 

«Урожайність першого сорту в умовах поливу й хорошого догляду може сягати 10 т/га, – уточнив Ігор Новосядлий. – Полана добре йде на переробку та заморозку. Глен Емпл теж може давати 8–10 т/га, використовується зазвичай на свіжий ринок. Обидва сорти доволі стійкі до хвороб та кліматичних умов. Звичайно, Глен Емпл має більше шансів вимерзати і висихати, адже це літній сорт, його однорічні пагони мають здатність вимерзати на шпалері».

Довідка: Кооператив «Файна поляна»  об’єднує 27 одноосібників і одне фермерське господарство. Разом вони мають понад 20 га малини.

Читайте також: У малиновому бізнесі раз на кілька років буває фінансовий сплеск, – виробник

Журнали