Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

У малиновому бізнесі раз на кілька років буває фінансовий сплеск, – виробник

Ігор Новосядлий, співзасновник та учасник ягідного кооперативу «Файна поляна» на Тернопільщині запевняє, що кожен сезон фермер не буде в плюсах –– така специфіка малинового, та й не лише цього бізнесу. Потрібен професійний підхід: тоді траплятимуться роки, що принесуть серйозні дивіденди.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

У 2018 році було падіння цін на малину: свіжі ягоди на полях вартували 5–8 грн/кг. А за кілограм зібраних ягід людям треба було заплатити в межах 10 грн.

«Малина гнила на полях, дехто навіть не бачив смислу її збирати», – розповів Ігор Новосядлий.

Але кооператори таки продали свою малину.
«Наступні два роки були хороші, коли ціна на ягоду трималася в межах 40–50 грн/кг, тепер малину знов почали насаджувати», – поділився виробник. 

На думку Ігоря Новосядлого, такий сплеск цін на малину  протриває рік-другий, потім знову може бути спад. Він вважає, що результат непоганий, якщо кілограм ягід коштує в межах одного долара.

«Ягідний бізнес – один із найризикованіших, адже він залежить від багатьох чинників: погоди, ціни, наявності робітників. Зернові збере комбайн. З ягодами не так: як люди на поле не прийдуть, то весь рік праця даремна. Нині багато моїх земляків виїхали за кордон на заробітки, тому іноді важко знайти людей на збирання», – каже Ігор Новосядлий.

Він запевняє, що результат вирощування малини неможливо оцінювати за підсумками одного року й корчувати ягідник після року низьких цін.

«Якщо постійно займатися цим ягідним бізнесом, раз на кілька років буде фінансовий сплеск. І він перекриє ті роки, які були нерентабельними, – запевняє Ігор Новосядлий. Кожен сезон фермер не буде в плюсах – така специфіка малинового, та й не лише цього бізнесу. Потрібен професійний підхід: тоді траплятимуться роки, що принесуть серйозні дивіденди». 

Довідка: Кооператив «Файна поляна»  об’єднує 27 одноосібників і одне фермерське господарство. Разом вони мають понад 20 га малини.

Читайте також: Очікується скорочення комерційних площ під малиною

Журнали