Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Ентомофаги зменшують пошкодження томатів південноамериканською томатною міллю на 91%

У лабораторних умовах Trichogramma achaeae давала 100% ефективності, у тепличних, за чисельності 30 особин на рослину (75 дорослих особин на 1 м2) зменшувала рівень пошкодження томатів південноамериканською томатною міллю (ПАТМ) на 91%.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

Видання зазначає, що важливу роль в регулюванні чисельності ПАТМ можуть відіграти хижаки й паразити. Серед них особливе місце займають клопи.

В Іспанії в польових дослідах високу ефективність показав клоп Nabis pseudoferus, який поїдає яйця і гусениці шкідника. У стадії німфи за щільності 8–12 особин на рослину він знижував чисельність яєць молі на 92–99%. Дорослі клопи здатні нападати на гусениць, які знаходяться в міні листка. Цей клоп поширений у Європі і комерційно доступний. У разі спалаху розмноження шкідника рекомендується використовувати 10–15 особин/м2.В Іспанії місцеві види клопів Macrolophus pygmaeus і Nesidiocoris tenuis з родини Miridae вдень поїдають більше 30 яєць, нападають на томатну міль на всіх стадіях розвитку, але превагу надають гусеницям першого віку.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали