Овочі-Ягоди-Сад

Електроенергія для виробництва овочів та фруктів у ЄС подорожчала на $6,7 млрд

Електроенергія для виробництва овочів та фруктів у ЄС подорожчала на $6,7 млрд

Додаткові витрати галузі вирощування фруктів та овочів на електроенергію цього сезону досягнуть $6,7 млрд. Причому це торкнеться всього ланцюжка: від виробників до транспортних та логістичних компаній, повідомляють у Європейській асоціації виробників свіжих продуктів (Freshfel).

Асоціація закликає владу застосувати невідкладні заходи, щоб мінімізувати наслідки енергетичної кризи для виробників фреш-сегменту. Значне подорожчання електроенергії та газу призводить до того, що підприємства стикаються з серйозними фінансовими труднощами і навіть банкрутством. 

Зростання собівартості продукції позначиться безпосередньо на покупцях. Роздрібні ціни в інших секторах харчової промисловості нещодавно зросли на 15-20%, що також вплинуло на споживачів.

Наприклад, для виробництва фруктів та овочів у відкритому ґрунті потрібна електрика для зрошення насаджень, у той час як для виробництва у захищеному ґрунті потрібні додаткові витрати на досвітлення рослин та підтримання потрібної температури у тепличному комплексі. Енерговитрат вимагають і упаковка, зберігання та транспортування готової продукції.

Поряд із виробничими аспектами, свіжість, якість та безпека продукту також можуть опинитися під загрозою. Тому Freshfel закликає посадових осіб, які ухвалюють рішення, розглянути всі необхідні дії для надання допомоги галузі у важкі часи.

Читайте також: Фермеру самому треба прорахувати параметри холодильника для фруктів, овочів та ягід, – експерт