Овочі-Ягоди-Сад

Експертка спрогнозувала зниження цін на овочі

Експертка спрогнозувала зниження цін на овочі

Ціни на овочі зменшуватимуться зі збільшенням пропозицій продукції відкритого ґрунту. А високі ціни на тепличні овочі цією весною пояснюються війною, високими цінами енергоносіїв, окупацією регіонів значного виробництва цієї продукції, блокадою портів, через що імпорт значно обмежений. Проте зменшилося споживання через евакуацію значної частки населення за кордон. 

Про це повідомляють в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ)

«У 2021 році було імпортовано 24,5 тис. т огірків та 102 тис. тонн помідорів. Основні обсяги поставок припадали на лютий, березень та квітень. Однак цієї весни російські війська заблокували українські порти, що зупинило поставки через море. Зараз частково продукція надходить через західні кордони України, однак вартість такої доставки значно вища, та й кількість завезеної продукції менша в порівнянні з обсягами поставок через порти, що одразу позначається на ціні», – розповіла Світлана Литвин, аналітикиня УКАБ.

Тепличні господарства розташовані по всій території України. Їх сукупна площа становить 6,4 тис. га, і в 2021 році вони змогли виростити 490 тис. т різних овочів. Беззаперечними лідерами по обсягам вирощування були огірки та помідори (48% та 47% врожаю, відповідно).

За словами експертки, найбільші площі під теплицями знаходяться в Запорізький (19% всіх площ під теплицями), Херсонська (11%) та Тернопільська областях (11%). І хоча частина територій з великою кількістю теплиць знаходиться під тимчасовою окупацією (Херсонська та Запорізькі області), це не призведе до дефіциту тепличних овочів. Варто врахувати, що зараз зменшений і загальний фонд споживання через значну міграцію українців за кордон через війну в Україні.

«Практично повна відсутність імпортних надходжень ранніх овочів та висока вартість газу, що використовується для обігріву теплиць, призвела до доволі високої вартості ранніх овочів в Україні цієї весни. Однак ціни почнуть поступово знижуватися по мірі збільшення пропозицій овочів відкритого ґрунту», – підсумувала Світлана Литвин.

Читайте також: Ветеранам пропонують вирощувати квіти, ягоди, овочі та зелень в теплицях