Овочі-Ягоди-Сад

Експертка спрогнозувала ймовірний обвал цін на картоплю

Експертка спрогнозувала ймовірний обвал цін на картоплю

На думку Тетяни Гетьман, директорки департаменту агропромрозвитку Львівської ОВА, рекордно високі ціни на картоплю можуть даматично обвалитися у першій половині літа, і нестабільність триватиме наступні три сезони.

Про це вона написала на своїй сторінці у Фейсбук.

Експертка зазначила, що ринок картоплі цього сезону має рекордно високі ціни у гривневому еквіваленті, що свідчить про те, що відносна стабільність цін може залишити  ринок картоплі як мінімум на 3 наступні сезони.

«Питання садити чи не садити картоплю у цьому році стає риторичним не лише для фермерів, а й для населення. Загроза драматичного обвалу цін уже у першій половині літа 2024 року є досить високою не тільки через ймовірність збільшення внутрішнього виробництва, а й за рахунок імпорту», – наголосила Тетяна Гетьман.

Щоб уникнути негативних наслідків цінової турбулентності вона порадила фермерам перестати грати в «казино» з площами, робити акцент на тому, що вміють вирощувати найкраще. А також оптимізувати собівартість через покращення врожайності та товарності продукції. І налагодити стабільну співпрацю з кількома партнерами в сегментах «фреш» та «переробка».

Читайте також: Нідерланди створять центр картоплі в Україні