Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Овочі - Ягоди - Сад

Два коротких оборота томатів виявилися прибутковішими, ніж подовжений

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

При переході з подовженого обороту вирощування томатів на два коротких ТзОВ «Стрийтеплиця» на Лвівщині збільшила рентабельність виробництва на 7-10%. У першому обороті отримують 16–18 кг/м2 плодів, у другому — 12–14 кг/м2.

Про це пише журнал «Плантатор».

Видання зазначає, що у першому обороті на цьому підприємстві вирощують томат на двох гектарах, у другому — на чотирьох. Під розсадне відділенння відведено 0,5 га. 

У коротких оборотах вирощують напівдетермінантні та детермінантні ранньостиглі гібриди Бостіна F1 і Бодерін F1 (Syngenta) та Канна F1 (Seminis),  які вступають у плодоношення на 90–100 день від посіву. 

Для першого обороту насіння томатів сіють з 25 грудня по 10 січня, сіянці у віці 12–14 днів пікірують у мінераловатні кубики. 

На другий оборот сіють насіння томату з 6–20 червня, і висаджують сіянці у віці 16–18 днів безпосередньо на мат. У мінвату висаджують по 4 рослини, коли цвіте перша китиця. Кожну другу рослину розводять у два стебла. Пасинкування рослин у двох коротких оборотах і в подовженому нічим не відрізняється. На кожній другій рослині в обох оборотах залишають додаткову голову, що дає можливість збільшити врожайність з 1 м2. Також формують кількість плодів на китицях, що дає можливість отримати більш стандартну та якісну продукцію. На кистях від першої до останньої формують по 4–5 плоди. У першому обороті зав’язується 12–16 китиць, у другому — 10–13. У подовженому обороті щотижня потрібно приспускати рослини та підламувати листя, в короткому обороті рослини не приспускають взагалі, листя підламують двічі. 

У коротких оборотах менші витрати на опалення, тому що гібриди більш стійкі до понижених нічних температур навесні та восени. Якість вирощеної продукції у двох коротких оборотах виходить краща, ніж у подовженому.

Читайте також: Біопрепарати підвищили врожайність томатів чері до 25%

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!