Овочі-Ягоди-Сад

Два коротких оборота томатів виявилися прибутковішими, ніж подовжений

При переході з подовженого обороту вирощування томатів на два коротких ТзОВ «Стрийтеплиця» на Лвівщині збільшила рентабельність виробництва на 7-10%. У першому обороті отримують 16–18 кг/м2 плодів, у другому — 12–14 кг/м2.

Про це пише журнал «Плантатор».

Видання зазначає, що у першому обороті на цьому підприємстві вирощують томат на двох гектарах, у другому — на чотирьох. Під розсадне відділенння відведено 0,5 га. 

У коротких оборотах вирощують напівдетермінантні та детермінантні ранньостиглі гібриди Бостіна F1 і Бодерін F1 (Syngenta) та Канна F1 (Seminis),  які вступають у плодоношення на 90–100 день від посіву. 

Для першого обороту насіння томатів сіють з 25 грудня по 10 січня, сіянці у віці 12–14 днів пікірують у мінераловатні кубики. 

На другий оборот сіють насіння томату з 6–20 червня, і висаджують сіянці у віці 16–18 днів безпосередньо на мат. У мінвату висаджують по 4 рослини, коли цвіте перша китиця. Кожну другу рослину розводять у два стебла. Пасинкування рослин у двох коротких оборотах і в подовженому нічим не відрізняється. На кожній другій рослині в обох оборотах залишають додаткову голову, що дає можливість збільшити врожайність з 1 м2. Також формують кількість плодів на китицях, що дає можливість отримати більш стандартну та якісну продукцію. На кистях від першої до останньої формують по 4–5 плоди. У першому обороті зав’язується 12–16 китиць, у другому — 10–13. У подовженому обороті щотижня потрібно приспускати рослини та підламувати листя, в короткому обороті рослини не приспускають взагалі, листя підламують двічі. 

У коротких оборотах менші витрати на опалення, тому що гібриди більш стійкі до понижених нічних температур навесні та восени. Якість вирощеної продукції у двох коротких оборотах виходить краща, ніж у подовженому.

Читайте також: Біопрепарати підвищили врожайність томатів чері до 25%

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!