Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Овочі - Ягоди - Сад

Біопрепарати підвищили врожайність томатів чері до 25%

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Науковці Уманського Національного університету садівництва встановили, що біопрепарати Азотофіт, Органік-баланс та Біокомплекс овочевий підвищують відсоток приживання розсади томатів чері, збільшують кількість плодів у рослині та підвищують урожайність на 3,6–10,8 т/га.

Про це пише журнал «Плантатор».

Дослідження проводили на двох гібридах томатів чері: Сомма F1 та Метро F1. За контроль використовували гібрид Сомма F1 з обробкою насіння та розсади водою. Перед посівом насіння замочували в розчинах біопрепаратів Азотофіт (10 мл/500 мл води, експозиція 30 хв), Органік-баланс (10 мл/500 мл води, експозиція 30 хв), Біокомплекс овочевий (30 мл/500 мл води, експозиція 30 хв) та у воді.

Відсоток приживання розсади, яка вирощувалася із застосуванням Азотофіту, становив 97,5%. Найвищий показник приживання розсади показав варіант з обприскуванням рослин розчином Органік-баланс — 100%, що більше порівняно з контролем на 5%. Розсада з кращим співвідношенням кореневої системи до підземної маси забезпечує вищий відсоток приживання.

У середньому за роки досліджень кількість плодів у рослині змінювалась залежно від особливостей гібрида та біопрепарату. Вищий цей показник був у гібрида Сомма F1 за обприскування рослин біопрепаратом Органік-баланс 93,3 шт./росл., що порівняно з контролем більше на 4,9     шт./росл.

Урожайність томатів чері у 2016 році була на рівні 23–33,4 т/га. Найбільшу урожайність встановлено в гібрида Метро F1, за застосування біопрепаратів Органік-біланс та Біокомплекс, вона досягла величини 27,4 і 26,6 т/га та істотно перевищувала контроль без застосування біопрепаратів 23,0 т/га. У 2017 році у цього гібрида із застосуванням розчинів Органік-баланс та Біокомплекс також спостерігалась висока  урожайність 40,2 та 39,4 т/га відповідно, що істотно переважала контроль на 10,8 та 10,0 т/га.

Читайте також: Американці вивели новий сорт зелених стиглих томатів Jaded

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!