Овочі-Ягоди-Сад

Біопрепарати підвищили врожайність томатів чері до 25%

Науковці Уманського Національного університету садівництва встановили, що біопрепарати Азотофіт, Органік-баланс та Біокомплекс овочевий підвищують відсоток приживання розсади томатів чері, збільшують кількість плодів у рослині та підвищують урожайність на 3,6–10,8 т/га.

Про це пише журнал «Плантатор».

Дослідження проводили на двох гібридах томатів чері: Сомма F1 та Метро F1. За контроль використовували гібрид Сомма F1 з обробкою насіння та розсади водою. Перед посівом насіння замочували в розчинах біопрепаратів Азотофіт (10 мл/500 мл води, експозиція 30 хв), Органік-баланс (10 мл/500 мл води, експозиція 30 хв), Біокомплекс овочевий (30 мл/500 мл води, експозиція 30 хв) та у воді.

Відсоток приживання розсади, яка вирощувалася із застосуванням Азотофіту, становив 97,5%. Найвищий показник приживання розсади показав варіант з обприскуванням рослин розчином Органік-баланс — 100%, що більше порівняно з контролем на 5%. Розсада з кращим співвідношенням кореневої системи до підземної маси забезпечує вищий відсоток приживання.

У середньому за роки досліджень кількість плодів у рослині змінювалась залежно від особливостей гібрида та біопрепарату. Вищий цей показник був у гібрида Сомма F1 за обприскування рослин біопрепаратом Органік-баланс 93,3 шт./росл., що порівняно з контролем більше на 4,9     шт./росл.

Урожайність томатів чері у 2016 році була на рівні 23–33,4 т/га. Найбільшу урожайність встановлено в гібрида Метро F1, за застосування біопрепаратів Органік-біланс та Біокомплекс, вона досягла величини 27,4 і 26,6 т/га та істотно перевищувала контроль без застосування біопрепаратів 23,0 т/га. У 2017 році у цього гібрида із застосуванням розчинів Органік-баланс та Біокомплекс також спостерігалась висока  урожайність 40,2 та 39,4 т/га відповідно, що істотно переважала контроль на 10,8 та 10,0 т/га.

Читайте також: Американці вивели новий сорт зелених стиглих томатів Jaded

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!