Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Для України перспективніші гібриди цукрової кукурудзи, виведені в посушливому та жаркому кліматі

ГІбрид Карамелло F1

Через зміни клімату гібриди цукрової кукурудзи, що були виведені в більш посушливому та жаркому кліматі, в умовах України є більш перспективними порівняно з гібридами, що створювалися в країнах з більш прохолодними та вологими погодними умовами. Так вважає Степан Садовник, директор компанії «Садкорн», яка 17 років спеціалізується на вирощуванні цієї культури на Одещині.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«На ринку України представлені гібриди кукурудзи американської, нідерландської, австралійської, турецької та іншої селекції. Ми щороку випробовуємо різні гібриди. Під час вибору звертаємо увагу на тривалість вегетаційного періоду, намагаємося підбирати гібриди різної групи стиглості», – розповів Степан Садовник. 

За його словами, доволі добре себе зарекомендували скоростиглі гібриди турецької компанії May Seed, зокрема Вега F1. 

«До речі, у зв’язку зі змінами клімату ця компанія має значну перевагу, оскільки гібриди, що були виведені в більш посушливому та жаркому кліматі, в наших умовах є більш перспективними порівняно з гібридами, що створювалися в країнах з більш прохолодними та вологими погодними умовами, – поділився фермер. – Тому на цей рік, окрім гібрида Вега F1, який нам дуже подобається, ми вже придбали нові гібриди May Seed, такі як Карамелло F1, Мірза F1 та біколорний гібрид Майбіко F1».

Степан Садовник порадив надавати перевагу більш якісному насінню та не економити на вартості насіннєвого матеріалу. 

«Адже відомо, що хороший урожай починається з насіння. Та й народна мудрість говорить: що посієш, те й пожнеш», – процитував він.

Читайте також: Солодку кукурудзу не варто вирощувати без поливу, – фермер