Овочі-Ягоди-Сад

Для цибулі-шалоту особливо небезпечними є пероноспороз і сіра гниль

Для цибулі-шалоту особливо небезпечними є пероноспороз і сіра гниль

На насінниках цибулі-шалоту особливо небезпечними хворобами є пероноспороз, сіра гниль і мозаїка, які поширюються з садивним матеріалом.

Значні втрати шалоту під час зберігання спричиняє сіра гниль, шкоди листю завдає кладоспоріоз, цибулини уражує шийкова гниль, фузаріоз.

Зокрема, пероноспороз уражує цибулини шалоту, які з часом загнивають, втрачається лежкість. Гриб зберігається на післязбиральних рештках.

Для обмеження поширення хвороби застосовують такі заходи: дотримання сівозміни, внесення невеликої кількості азотних добрив, висівання насіння в ранні строки. Застосовують фунгіциди: Ридоміл Голд МЦ 68WG, Квадріс 250SC, Альєтт 80%.

Шийкова гниль цибулі проявляється в період зберігання цибулі. Уражує рослини цибулі ще в полі, коли починається старіння та ослаблення тургору листя. Паразит проникає в рослину через шийку цибулини і спричиняє загнивання.

Для обмеження поширення хвороби використовують фунгіциди Ридоміл Голд МЦ 68WG, Квадріс 250SC в системі захисту перед збиранням.

Збирати цибулю-шалот слід після повного пожовтіння листя. Цибулю слід підсушити в полі, зберігати в сухому приміщенні.

Основним проявом фузаріозу є швидке відмирання листя цибулі, починаючи з верхівки, у період достигання цибулин. Цибуля стає м’якою, з водянистими тканинами. Хвороба розвивається в період зберігання.

Для обмеження поширення хвороби слід використовувати такі фунгіциди: Ридоміл Голд МЦ 68WG, Квадріс 250SC перед збиранням. До розчинів фунгіцидів та інсектицидів слід додавати прилипачі: Тренд, Аміго та Сільвет.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!