Овочі-Ягоди-Сад

На Херсонщині відкрили потужне картоплесховище

На Херсонщині відкрили потужне картоплесховище

Фермерське господарство «Аделаїда», що в селі Чулаківка на Херсонщині відкрило потужне картоплесховище площею 7 тис. м2 на 15 тис. тонн картоплі. Нове сховище стало необхідним після переходу господарства на нову систему зрошення та пізнє вирощування, що дає збільшення врожайності, передає AgroTimes.

Інвестиції в сховище склали 100 млн гривень. Кредитували два банки: ЄБРР і «Прокредитбанк». 

Нове картоплесховище спроєктоване компанією «Холод Інжиніринг». 

Приміщення на 8 камер підлогового зберігання зібране з сендвіч панелей, виготовлених на заводі в місті Світловодськ на Кіровоградщині. 

На Херсонщину панелі транспортувалися баржами.

Керівник ФГ «Аделаїда» Сергій Рибалко розповів, що господарство відновило та перебудувало системи зрошення, замінивши їх круговими. 

А також перейшло на пізнє вирощування картоплі. 

«Ми переходимо на пізню посадку, коли картопля садиться в червні місяця і збирається в жовтні, – розповів Сергій Рибалко. – Це дозволяє отримувати врожай понад 40 т/га. Тому для зберігання такого врожаю потрібне сучасне сховище, яке дозволить зберігати всю цю картоплю».

За два наступних роки господарство планує збудувати другу чергу картоплесховища на 15 тис. тонн. А У 2023-2024 роках – завод з переробки картоплі на фрі та пластівці.

Довідка: ФГ «Аделаїда» обробляє на Херсонщині 2,7 тис. га, на Житомирщині – 2.8 тис. га, спеціалізується на вирощуванні картоплі. Загалом у двох підрозділах вирощує 1 тис. га картоплі.

Читайте також: Україна витіснятиме імпортну картоплю, – міністр