Овочі-Ягоди-Сад

Держава має стимулювати переробку плодоовочевої продукції, – фермер

На думку Олега Галасуна, заступника голови асоціації фермерів Волині, наша держава має стимулювати переробку плодоовочевої продукції, яка дасть податки у бюджети, роботу фермерам та сільгосппрацівникам.

Про це він написав у авторській колонці на AgroTimes.

За словами Олега Галасуна, який колись працював технологом на консервному заводі, нині у Волинській області не працюють сім консервних заводів. Функціонує лише ПАТ «Луцьк Фудз». Але він не купує продукцію від місцевих аграріїв.

«Поки працювало сушильне підприємство в Ківерцях, моркви в області садили набагато більше. Немає переробки –– є проблеми зі збутом», – зауважив фермер.

Він також розповів про слабкість української бізнес-культури щодо попередніх договорів та дотримання слова.

«Для прикладу, минулого року мене попросили виростити на заморожування 30 тисяч качанів солодкої кукурудзи. Я зробив це, телефоную до замовника, а мені відповідають: мовляв, вибачте, коронавірус, у нас залишилась в холодильних камерах непродана продукція і вашу ми не будемо брати». 

Кукурудзу, із втратами, але реалізували.

«Ви ж розумієте, що коли цукрову кукурудзу одразу не реалізувати, то це те саме, що після зрізування тримати цвітну капусту тиждень у полі. Вона псується, товарність знижується в рази», – наголосив Олег Галасун. 

Він додав, що зараз чимало сушеної, замороженої, несезонної продукції супермаркети завозять з-за кордону. І коштує ця продукція чимало. 

«Як на мене, треба вкладати гроші у переробку», – наголосив фермер.

Він додав, що в Україні теж мають бути регіональні програми, які сприяють розвитку того чи іншого виду сільськогосподарського бізнесу. Тим паче, що в Україні 50% товарної овочевої продукції вирощується в господарствах із площею насаджень від 0,5 до 5 га. Тож держава має звернути увагу на проблеми дрібних виробників.

Читайте також: На Житомирщині будуватимуть завод з переробки ягід та овочів