Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Дефоліатор дозволив отримати добре забарвлених яблук на 15% більше

Дефоліатор дозволив отримати добре забарвлених яблук на 15% більше

Компанія T&G Global, що базується в Новій Зеландії, випробувала пневматичний дефоліатор Aturbo, який імпульсним струменем повітря здуває 30% листя і дозволяє 

отримати краще забарвлення на 15% більшій кількості яблук.

Про це повідомляє Eurofruit.

T&G разом з Fruition Horticulture випробували машину для обдування листя, яка повітряним потоком обриває листя на нижній частині дерев. Таким чином плоди в нижній частині дерев отримують більше сонячного світла, що важливо для кольору плодів. Це дає можливість встановлювати преміальну ціну для експортних ринків.

«Ми були дуже вражені новою машиною та раді її продуктивності. Вона видаляє близько 30% листя на дереві, і на першому зборі ми отримуємо на 15 % більше плодів із вищою забарвленістю», – сказав Крейг Бетті, керівник відділу T&G Global.

Пневматичний дефоліатор замінює ручну роботу бригад працівників з видалення листя дерев.

Виноградарі з усього світу роками використовували пневматичні машини для контролю листя. Але струмені повітря, що генеруються цими машинами, були недостатньо потужними, для ефективної роботи в яблуневих садах, де листя тримається міцніше.

Система дефоліації для яблуневих садів створює локалізований повітряний потік, що досягає швидкості до 96 км/год, що ефективно для видалення листя, але щадить дерево і плоди.

«Машина дозволяє нам покращити колір та якість наших яблук на наших експортних сортах преміум-класу, таких як Jazz, Envy та Poppi, де насичений колір важливий для отримання преміумціни», – підкреслив Крейг Бетті.

Читайте також: Як регулювати забарвлення яблук

Журнали