Овочі-Ягоди-Сад

Цибуля в 4 рази дорожча, ніж у попередні 5 років

Цибуля в 4 рази дорожча, ніж у попередні 5 років
Цибуля на роздрібному ринку в Полтаві

Ціни на цибулю продовжують зростати, в гурті її продають по 22-27 грн/кг, на вроздріб на ринках – 28-30 грн/кг. Це у чотири рази дорожче, ніж в середньому за попередні 5 років, свідчать дані моніторингу AgroTimes.

Експерти пояснюють це окупацією Херсонщини – основного виробничого регіону з виробництва цибулі. Цей овоч в інших областях вирощується у значно менших обсягах, погода для збирання нині погіршилася, професійних сховищ тут обмаль. Також активізувалися посередники, що закуповують цибулю на зберігання. 

«Основним виробником, постачальником цього овоча був південь, саме Херсонська область. Так, як зараз Херсонщина окупована, відповідно, блокується вивіз на територію підконтрольну Україні всіх овочів, не тільки це стосується цибулі. Але ми впевненні, що за місяць-півтора завдяки нашим Збройним силам, нашим захисникам піде з Херсона цибуля і ціна впаде. Ми спілкуємося з тими фермерами, там же ж все перекрито і не вивозять», — прокоментував «Суспільне:Рівне» голова Асоціації фермерів Рівненської області Андрій Кузьмич.

Він також додав, що багато господарств збирає цибулю під дощем. 

«Багато її, на жаль, гниє і буде гнити. Цибуля любить вологу, але тільки тоді, коли росте, а не тоді коли її збирають», – сказав Андрій Кузьмич.

Читайте також: Зменшення виробництва цибулі в Україні вплинуло на Європу