Овочі-Ягоди-Сад

Цибуля та морква вкотре подорожчали

Цибуля та морква вкотре подорожчали

Протягом тижня на українському ринку гуртової торгівлі продовжували дорожчати ріпчаста цибуля та морква, тоді як капуста та буряк, навпаки, дешевшали.

Про це повідомляє «АПК-Інформ: овочі та фрукти». 

Експерти проєкту відзначають, що найбільше за тиждень подорожчала цибуля – на 11%. І нині вона вчетверо дорожча, ніж у попередньому сезоні.

Ріст цін пояснюють майже вичерпаними запасами української цибулі, а обсяги імпортної продукції не можуть повністю перекрити потреби покупців. До того ж у більшості ключових постачальників цибулі з Центральної Азії діють тимчасові обмеження на експорт цього стратегічного для них продукту.

Окрім цибулі, протягом тижня продовжила дорожчати й морква, яка у ціні додала за цей час 10%. Порівняно з минулим роком морква вже дорожча у 2,2 раза. Українські виробники повідомляють про суттєве скорочення запасів моркви у сховищах, причому якість продукції яка залишилась поступово погіршується.

У подальшому експерти не очікують суттєвих цінових коливань у сегменті тепличних овочів не очікують. Тоді як подорожчання цибулі та моркви продовжиться й наступного тижня, адже можливості збільшення пропозиції цих овочів немає.

Читайте також: Підросли ціни на моркву та цибулю