Овочі-Ягоди-Сад

Цьогорічна погода погано вплине на фітосанітарний стан виноградників

Цьогорічна погода погано вплине на фітосанітарний стан виноградників

Метеорологічні  умови поточного року та особливості розвитку шкідливих організмів призвели до значного накопичення чисельності шкідників та інфекційного запасу хвороб, що  може негативно позначитися на фітосанітарному стані виноградників в наступному році.

Про це повідомляють у Національному науковому центрі «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова».

Вчені констатують, що станом на 1 жовтня триває літ метеликів гронової листокрутки, який має закінчитися у другій декаді жовтня. Заселеність зимуючими лялечками гронової листокрутки, в залежності від віку кущів та насаджень, становить 23,5–76,5% кущів, при середній щільності заселення 1,4–6,3 лялечок (максимум 8,2 лялечок) на обліковий кущ. Сисні шкідники знаходяться в стадії кризи – вони припиняють харчування та мігрують в місця зимівлі.

Триває розвиток і накопичення інфекційного запасу  оїдіуму та сірої гнилі. Лабораторні аналізи відібраної лози вказують на високий рівень інфекційного запасу чорної плямистості, антракнозу, альтернаріозу та інфекційного усихання (переважно еутіпозу). 

«Щоб уникнути накопичення і збереження патогенних організмів та захистити лозу в осінній період, необхідно забезпечити видалення з кущів уражених хворобами грон і до опадання листя провести обробку 3–5% розчином мідьвмісного препарату (Косайд 2000, в.г.; Пергадо, в.г.; Блу Бордо, в.г.; Купросіл, к.с; Купроксат, к.с.; Чемпіон, з.п.; Чемп, в.г.; Чемп Ультра, в.г.; Бордо Ізагро, з.п. та ін.) або  3% розчином мідного купоросу в баковій суміші з азотними добривами. Мідний купорос є контактним препаратом широкої дії, викорінює практично всю фітопатогенну інфекцію і проявляє акарицидну дію. Спільне застосування мідного купоросу з азотними добривами створить кисле середовище, що сприятиме прискоренню процесів розкладання рослинних залишків та обмеженню розвитку і збереженню зимуючих стадій шкідників і хвороб», – радять в Інституті Таїрова. 

Дослідники додають, що наразі необхідно провести фітосанітарні обстеження виноградних насаджень для визначення рівня зимуючого запасу збудників хвороб та шкідників з метою складання схем захисних заходів кожного  виноградного насадження, що дозволить значно скоротити витрати на захист винограду у 2023 році.

Читайте також: Учені назвали сорти, які дали найбільше винограду