Овочі-Ягоди-Сад

Ціни на полуницю пішли вгору

Ціни на полуницю пішли вгору

Цього тижня ситуація на ринку полуниці в Україні кардинально змінилася. Якщо у попередні тижні ціни на ягоду знижувалися, то нині тенденція змінилася на зворотню через скорочення пропозиції на тлі високого попиту свіжого ринку та переробників.

Про це повідомляє EastFruit.

За даними щоденного моніторингу проєкту, суниця садова в українських господарствах подорожчала в середньому на 39% порівняно з минулим робочим тижнем. Так, у вівторок місцеві садівники відвантажували цю ягоду по 60-90 грн/кг ($1,48-2,23/кг) залежно від якості та обсягу партії.

«За словами самих виробників, причин для зростання цін на суницю садову відразу кілька, – пише видання. – Перш за все, пропозиція цієї ягоди на ринку стрімко скорочується, оскільки багато садівничих господарств завершують сезон реалізації ранніх сортів. При цьому попит на суницю, як на свіжому ринку, так і з боку переробних компаній, вельми високий, що також підстьобує цінове зростання в цьому сегменті».

При цьому в EastFruit зауважують, що після подорожчання відпускні ціни на полуницю в Україні вже в середньому на 30% вищі, ніж в аналогічний період минулого року.

Читайте також: На ринках багато полуниці, але чимало і некондиційної ягоди