Овочі-Ягоди-Сад

Ціни на картоплю стабілізуються в листопаді, – думка

Ціни на картоплю стабілізуються в листопаді, – думка

Микола Гордійчук, директор насіннєвої компанії «Агріко Україна» вважає, що ціна на картоплю ціна стабілізується лише в листопаді, коли буде зрозуміло яка продукція та якої якості закладено в сховища. До цього часу очікувати підвищення ціни на картоплю не варто.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

За словами Миколи Гордійчука, на Півночі, в регіонах, де зосереджене вирощування середньопізніх і пізніх сортів, довго стояла спека й не було опадів або їх було критично мало. На заході Україні ситуація краща, але в решті регіонів поки картина виглядає доволі сумно. 

«Буде багато дрібних і нетоварних бульб. Щодо ранніх сортів, які люблять вирощувати на Півдні, своя специфіка сезону. Південь і досі щедро поливає дощами, тож тут на посівах картоплі були проблеми з хворобами. Багато уражених бульб, грибних хвороб і бактеріозів. Після викопування вони швидко псуються, тому фермери намагаються швидко збути не кондиційний товар і, відповідно, скидають ціну», – пояснив експерт.  Так триватиме, доки з ринку не зникне неякісний товар. 

«Думаю, реально ціна стабілізується лише в листопаді. Тоді буде зрозуміло, скільки картоплі та якої якості закладено в сховища. До цього часу очікувати підвищення ціни на картоплю не варто», – підсумував він.

Читайте також: Експерт спрогнозував ймовірний імпорт картоплі та цибулі