Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Ціни на цибулю в Україні можуть бути високими, а можуть і впасти

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Через пандемію коронавірусу та ріст споживання цибулі при її дефіциті ціни на цей овоч можуть бути високими третій сезон поспіль. Але можуть і впасти через перевиробництво при ідеальних погодних умовах.

Про це повідомляє EastFruit за матеріалами конференції «АПК-Інформ: овочі і фрукти». «Перспективи плодоовочевого сезону-2020/21 в Україні».

За словами керівника «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександра Хорєва, незважаючи на можливе подальше розширення площ, валовий збір цибулі в Україні в 2020 році може навіть знизитися через поширення хвороб та бур’янів. Це призведе до нестачі овочі та збільшення цін на нього.

«У багатьох можливо препарати в цьому сезоні не спрацюють, – пояснив Вадим Дудка,  керівник  діагностичного центру захисту рослин «Агроанализ» з Херсонської області. –  Тому зараз стоїть гостро питання, з чого починати: з бур’яну, шкідника або хвороби? Однак потрібно пам’ятати, що при засміченості поле, обробки проти шкідників і хвороб будуть менш ефективні, ніж при поле, вільному від бур’янів».

Видання робить висновок, що в цьому сезоні, може скластися унікальна ситуація, коли ціна на цибулю буде порівняно високою третій сезон поспіль. Проте, якщо погода виявиться ідеальною в місяці, що залишилися, то можливий і зворотний сценарій розвитку подій – перевиробництво цибулі і низькі ціни.

Читайте також:Експерт розповів про стан озимої цибулі

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: