Овочі-Ягоди-Сад

Аграрії  планують збільшити посівні  площі під овочі

Аграрії  планують збільшити посівні  площі під овочі

Щороку в цей час овочі найдорожчі, бо на їхню вартість впливає сезонність. Але в 2023 році вплинуло ще  два  фактори: енергетичні криза і окупація. Ціни знижуватимуться з появою нового врожаю.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Україна проходить пік цін на овочі. Хоча до ціни додалося ще два фактори. Енергетична криза, яку створювала країна-агресор завадила збереженню великої частину врожаю.  Другий –  багато овочів, перш за все, цибулі і моркви, вирощувалися в Херсонській і Запорізькій областях. Через окупацію овочі не були доступні українському споживачеві», – в ефірі марафону  «Єдині новини» повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Водночас він підкреслив, що цього року аграрії  планують збільшити посівні  площі під цибулю, моркву та інші овочі. Тому очікується більший урожай.

Тарас Висоцький також наголосив, що Мінагрополітики працює над стабілізацією цін. 

«Міністерство аграрної політики та продовольства працює над тим, щоб максимально наповнити ринок і стабілізувати ціни. Цим треба займатися не через регулювання чи обмеження, а ринкові механізми. Бо регулювання цін, як показує практика,  реалізується в тіньовий обіг», – підкреслив чиновник.     

Нагадаємо, польські овочі за рік  подорожчали наполовину.