Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Ціна на ранню капусту з відкритого ґрунту розчарувала виробників

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Ранню капусту з відкритого ґрунту ФГ «Таврія-Скіф» (Запорізька обл.) продавало за нетипово низькою ціною: 2 грн/кг. У такій ситуації господарство хіба що не понесло збитків.

Про це в колонці на AgroTimes повідомив очільник ФГ «Таврія-Скіф» Олег Каліман.

«Ми постачали ранню капусту, як і зазвичай, у великі торговельні мережі, завдяки цьому й протрималися, – зазначив Олег Каліман. – Адже колеги-виробники, орієнтовані на роздріб, були змушені або ж продавати свій товар по гривні за кілограм на ринках, або ж утилізувати половину врожаю, щоб не примножувати збитки». 

На думку фермера, причина різкого зниження ціни – карантин через коронавірус і, як наслідок, падіння купівельної спроможності населення. 

«Вона зменшилася в рази! – наголосив на проблемі керівник господарства. – Нині складно вибудовувати прогнози на реалізацію будь-яких культур. Однак ми не опускаємо рук, працюємо і сподіваємося на краще. Обсяги вирощування утримуємо, але до асортименту підходимо гнучко. Колись бралися вирощувати доволі екзотичні (як для українського ринку) види капусти: броколі, цвітну, пекінську, брюсельську, кольрабі. Однак змушені були відмовитися від них через падіння купівельної спроможності споживачів і зосередилися винятково на базовій культурі – білоголовій капусті».

Довідка: ФГ «Таврія-Скіф» обробляє близько 7 тис. га землі. Овочі займають 500 га у відкритому ґрунті. Йдеться про борщовий набір: капусту білоголову, моркву, столові буряки, цибулю, а також про помідори та огірки. 

Цього року загальна площа під капусту в господарстві сягнула понад 180 га – близько третини площі, відведеної під овочі. Ранні й середні гібриди займають 80 га, решта 100 га – пізні, які закінчили висаджувати розсадою у відкритий ґрунт на початку липня.

Читайте також: У Польщі росте ціна на білокачанну капусту нового врожаю

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: