Овочі-Ягоди-Сад

Ціна на малину впала через перевиробництво

Ціна на малину впала через перевиробництво
Малина

Нарощення площ під малиною у 2020-2022 роках призвели до перевиробництва ягоди в Україні, Польщі та Сербії, і в результаті ціна просіла до 25 грн/кг на заморожену сировину.

Про це в коментарі журналу «Садівництво по-українськи» розповів Тарас Баштанник, президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА), Він називає цей тренд передбачуваним.

«Рік тому за таку ж якість ціна була 75-80 грн/кг, – сказав він. – Такі цінові цикли повторюються регулярно – раз на чотири-п’ять років. Але ситуацію погіршили ще декілька чинників: невизначеність – за якою ціною малину будуть купляти переробники; дефіцит оборотних коштів у виробників малини; ризики відключення електроенергії при зберіганні та інші».

На наступний рік експерт прогнозує деяке пожвавлення ціни, адже зважаючи на перевиробництво виробники вже розкорчовують насадження малини. 

Обсяги малини, які заготовили виробники цього сезону будуть на рівні минулого року, поділився спостерженнями Тарас Баштанник. 

«Були випадки, що при таких низьких цінах деякі виробники навіть не збирали ягоду, залишаючи її на кущах», – додав він.

За даними УПОА, свіжа малина цього літнього сезону коштувала приблизно 55-60 грн/кг, але в Україні мало літніх сортів, та й дощі, яких було досить багато у липні, зіпсували якість, і вона все рівно поїхала на заморозку за відповідну ціну.

Читайте також: Виробники відмовляються збирати малину