Чому кліщі звикають до препаратів в українських садах
Через відсутність моніторингу резистентності та неякісні препарати долати резистентність кліщів дуже важко.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
Видання наголошує, що в Україні системно долати резистентність доволі складно. Більшість фермерських садових господарств не вкладає кошти в моніторинг цього явища та розроблення системи його долання. До того ж ринок насичений неякісними препаратами, а часто просто підробками відомих засобів із заниженим умістом діючих речовин.
«Якщо таку хімію застосовувати багаторазово, через її низьку ефективність у популяціях шкідників зростає відсоток стійких особин. Якщо навіть за правильного використання препарату, в якому ви впевнені, з’явились ознаки низької ефективності, це привід провести лабораторні токсикологічні досліди на резистентності (ПР)», – зауважує Олена Аньол, старший науковий співробітник Інституту захисту рослин НААН України.
Вона додає, що у разі припинення застосування пестициду, до якого виробилася стійкість, через кілька років (поколінь шкідника) відбувається реверсія резистентності й популяція знову стає чутливою.
«Та у деяких видів (попелиці, кліщі) за повторного застосування препарату резистентність повертається дуже швидкими темпами», – застерігає вчена.
Читайте також: Як подолати резистентність садових кліщів