Овочі-Ягоди-Сад

Через війну загострилася проблема сховищ для цибулі

Через війну загострилася проблема сховищ для цибулі

За липень 2024 р. – березень 2025 р. Україна експортувала 2,7 тис. тонн цибулі, а за такий же попередній період – 8,4 тис. тонн. 

Такі дані у ринковому огляді журналу «Плантатор» наводить Євген Кузін, аналітик плодоовочевого ринку проєкту EastFruit.

«Цього сезону експорт цибулі був мінімальний за останні роки, – зазначає він. – По-перше, через низьку якість продукту. По-друге, у країнах ЄС не було проблем з власною продукцією, як минулого року, коли Україні навіть вдалося туди відправити незначні обсяги своєї цибулі».

Для цибулі, як і загалом для всіх овочів борщової групи, залишається гострою проблема зберігання, яка пов’язана насамперед з відсутністю якісних сховищ, підкреслюють експерти.

Крім того, господарства, які продовжили вирощувати у південних областях країни, побоювалися закладати урожай у камери, навіть, якщо мали таку можливість, через дуже велику ймовірність обстрілів і проблем зі світлом, розповідає Ксенія Гусєва експертка плодоовочевого ринку України інформаційно-аналітичного агентства «АПК-Інформ».

«З іншого боку ті, хто виїхав на Захід України ще не встигли побудувати ці склади, а закладати в орендоване сховище економічно недоцільно, – додає вона. – Наприклад, сплачувати за зберігання цибулі та за електроенергію і в результаті отримати ціну 8 грн/кг – означає піти у мінус».

Читайте також: Експертка проаналізувала падіння ціни на цибулю