Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Через кілька років лохина коштуватиме 80 грн/кг, – фермер

Через кілька років лохина коштуватиме 80 грн/кг, – фермер

Збільшення виробництва лохини в Україні призведе до падіння ціни на неї: вже за кілька сезонів лохина з поля коштуватиме в межах 80 грн/кг, вважає Ігор Філоненко, співвласник ягідної ферми «Брати Лохиновичі» біля міста Кобеляки на Полтавщині.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Хоча зараз особливої конкуренції в нашому Полтавському регіоні по лохині немає, нові плантації цієї культури бізнесмени закладають і на Полтавщині, і на сусідній Дніпропетровщині. Це означає, що маржинальність ягоди буде неминуче падати. Через кілька років лохина стане такою ж доступною за ціною для українців, як і суниці садові. На мою думку, вже за кілька сезонів лохина з поля коштуватиме в межах 80 грн/кг», – сказав Ігор Філоненко.

За підрахунками фермера, лохинова плантація під ключ коштує від $25 тис/га, якщо по-максимуму заглибитись у процес і оптимізувати витрати – потрібно приблизно $15 тис/га.

Фермери-початківці зазвичай починають вирощувати перевірені сорти: Дюк, Блю Кроп, Еліот.  Нові сорти ліцензійні, мінімальна партія для їх закупівлі має становити від 10 тис. штук. Відтак малому фермеру вони не доступні.

У ягідництво останнім часом інвестують люди без профільної освіти.

«Аматори припускаються на початковому етапі чималої кількості помилок, тож багато ферм закриваються, навіть не отримавши перших пристойних урожаїв», – зауважив Ігор Філоненко.

Читайте також: Ягідництвом зайнялися, щоб отримувати високий прибуток, – фермер

Журнали