Овочі-Ягоди-Сад

Частина теплиць закриється через високі ціни на газ

Нинішня ціна газу 30-31 грн/м3 може стати непідйомною для частини тепличних господарств. Адже витрати на паливо складають 60-70% собівартості тепличних овочів. У той же час виробники не можуть пропорційно із подорожчанням енергоносіїв збільшувати відпускні ціни на овочі через обмежену платоспроможність населення та жорстку конкуренцію з імпортом із більш теплих країн.

Про це повідомляє «Еспресо.Захід».

«Уже  зараз багато тепличних господарств задумуються про те, щоб відстрочити посів, – розповів директор одного з найбільших тепличних господарств Львівщини – ТзОВ «Сотеко» Валерій Ревенко. – Тобто якщо свіжі огірки з наших теплиць зазвичай з’являються в січні, а помідори – в березні-квітні, то 2022-го це буде значно пізніше. А частина тепличних господарств просто не переживуть зиму з такими цінами на газ.

За словами Валерія Ровенка, дефіциту свіжих овочів на ринку не буде, але вони будуть переважно імпортні. 

«Ми опинились у патовій ситуації. З одного боку, розуміємо, якою б не була собівартість овочів, ми не можемо пропорційно піднімати ціни. Адже помідори по 90 гривень люди просто не купуватимуть. Ринок диктує свої умови: 40-60 грн за кг – це максимальна ціна на ті ж помідори, яку люди готові платити, – сказав Валерій Ровенко. – Крім того, розуміємо, що тільки-но вітчизняні овочі дорожчають, активізується Туреччина та Іспанія».

Читайте також: Фермер спрогнозував закриття теплиць