Овочі-Ягоди-Сад

Фермер спрогнозував закриття теплиць

Низькі ціни на тепличні огірки та томати та значне подорожчання витратних матеріалів, палива та добрив роблять вирощування овочів економічно збитковим. Уже цього року 30-40% тепличників Кам’янсько-Дніпровського району Запоріжжя відмовилися від другого обороту. Наступного року теплиці можуть консервуватися або закриватися.

Про це Андрій Чорний, керівник ТОВ «Агрокоїн» пише у своїй колонці на AgroTimes.

За його словами, огірок, приміром, оптовики брали практично по собівартості – 5-10 грн/кг. Тоді як прибуток тепличників починається з ціни 15 грн/кг.

«Як результат, більшість господарств, подібних до нашого, спрацювали в нуль або близько до нуля. Більше того, 30-40% тепличників, зваживши витрати й прибуток, на другий оборот взагалі нічого не саджали», – наголошує фермер.

Він додає, що останнім часом утричі подорожчали пелети для опалення теплиць, піднялися ціни на плівку. Більше, ніж уполовину подорожчали добрива. 

 Не знаю, на що розраховувати у році наступному, коли через високу ціну на газ вартість добрив стане захмарною, – прогнозує Андрій Чорний. – Тобто прогнози песимістичні. Виробництва або консервуватимуться або закриватимуться».

Читайте також: Через газову кризу скорочується виробництво тепличних овочів у ЄС