Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Біометод продовжує терміни зберігання фруктів та овочів

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Дослідження австрійських учених доводить, що обробка гарячою водою з додаванням біоагенту може бути альтернативою хімічним методам обробки овочів та фруктів для продовження терміну зберігання.

Про це повідомляє FreshFruitPortal.

Дослідники з Інституту екологічної біотехнології Технологічного університету в Граці (Австрія) разом з Австрійським центром промислової біотехнології розробили метод обробки овочів та фруктів гарячою водою та біоагентом, який зменшував кількість гнилісних бактерій та грибків. 

Метод працює із залученням природних захисних сил плодів через «тепловий удар».

В експерименті вчені заразили яблука мікроорганізмами, що викликають гниття. Потім фрукти помістили гарячу водяну баню та обробили препаратом на біологічній основі.

Фрукти, оброблені цим методом, були на 20% стійкішими, ніж ті, які обробляли лише гарячою водою.

«Цей комбінований підхід — стійкий та екологічно безпечний спосіб зменшити втрати яблук. На основі цього методу ми можемо оптимізувати зберігання яблук разом із партнерами по промисловим проектам», — пояснила керівник  Інституту екологічної біотехнології Габріеле Берг.

Команда також виявила, що метод ефективний і на цукрових буряках.

Додавання біогенного агента спричинило занепокоєння у світі мікробіології, оскільки, як було встановлено, він має більш сильний вплив на грибок, ніж лише обробка гарячою водою.

Хоча команда перевіряла екологічний метод лише на яблуках та цукрових буряках, він може застосовуватися до багатьох видів продукції.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!