Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Білоруська картопля продавалася в супермаркетах Сумської області

Цього року восени спостерігалася нетипова ситуація: хоча Сумська область повністю забезпечує себе картоплею, у мережевих магазинах з’явилася й імпортна, завезена з Білорусі. 

Про це повідомляє журнал «Плантатор» з посиланням на директора Департаменту аграрної політики Сумської обласної державної адміністрації Олександра Маслака.

Сумська область щороку споживає 130–150 тис. тонн картоплі, а виробляє 950 тис. тонн. Площі під картоплю на Сумщині цілком достатні для забезпечення потреб області, а більшість товарної картоплі реалізується за межі регіону.

Зазвичай на Сумщині пропозиція овочів та картоплі на ринку в період їх збирання (з липня по жовтень) перевищує попит у 3–4 рази, оскільки через відсутність збуту та можливостей тривалого зберігання до третини врожаю овочів у населення псується або згодовується домашнім тваринам.

Читайте також: Україна за жовтень імпортувала картоплі більше, ніж будь-коли за рік

Нинішнього ж року, попри незвично високу закупівельну ціну на картоплю (від 10 до 15 грн за кілограм), яку пропонували оптовики, селянські господарства збували її неохоче: як перші, так і другі сподіваються продати її в зимово-весняний період за більш вигідними цінами.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали