Овочі-Ягоди-Сад

Україна за жовтень імпортувала картоплі більше, ніж будь-коли за рік

У жовтні в Україну завезли 92,6 тис. тонн товарної картоплі – більше, ніж будь-коли в історії України за цілий рік. А з початку сезону імпортовано понад 142 тис. тонн картоплі.

Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

Середня ціна на продукцію в цей період коливалася в межах від 8 до 11 грн/кг. В листопаді картопля подешевшала до 9 грн/кг.

«Зараз ціни на картоплю в Україні вищі, ніж в Польщі в середньому на 10 центів США за кг, і вищі, ніж в Росії – на 20 центів США за кг, тобто більш ніж в два рази. І хоча картопля в Україну офіційно поставляє, в основному Білорусь, де ціни також в два рази нижче, ніж в Україні, але значна частина цієї картоплі має російське походження. Та й прямі поставки картоплі в Україну з РФ також здійснюються, так як виявляється, заборони на такі поставки немає», — зазначають в асоціації.

«З огляду на обсяги імпорту картоплі в Україні, а також оціночні обсяги виробництва цих бульбоплодів в країні в 2019 році, існує висока ймовірність зниження цін на картоплю в другій половині сезону», – повідомила директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Зниження роздрібного попиту на картоплю в другій половині жовтня і в листопаді відзначили багато учасників ринку. Оскільки споживачі закупили рекордні обсяги продукції у вересні і першій половині жовтня, вони різко знизили закупівельну активність. 

За оцінками аналітиків УПОА, попит на картоплю буде залишатися низьким в листопаді і грудні, і активізується лише до свят. При цьому обсяги продажів картоплі в передсвяткові дні, з великою ймовірністю розчарують представників роздрібної торгівлі. Відповідно в січні знову варто очікувати провалу в продажах і лише в лютому попит може відновитися.

Імпорт, на думку УПОА, в листопаді різко знизиться, проте продовжить залишатися істотним. А вже до кінця місяця УПОА не виключає можливості зниження оптових цін на картоплю.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!