Овочі-Ягоди-Сад

Білоголову капусту найефективніше захищає комплекс заходів

При складанні схеми захисту білоголової капусти, орієнтуються на боротьбу з найбільш поширеними хворобами. Серед них: слизовий і судинний бактеріоз, кила, альтернаріоз, пероноспороз, фузаріозне в’янення, фомоз, чорна ніжка розсади та сіра гниль.

Передусім дотримуються загальних профілактичних заходів, а також ведуть боротьбу зі шкідниками, які можуть поширювати збудники хвороб. Дотримуються сівозміни, жорстко вибраковують уражену розсаду, планують ранні терміни садіння, підгортають рослини після поливів, вносять оптимальні дози мінеральних добрив а також знищують післязбиральні рештки капусти.

Насіння для сівби слід використовувати здорове, від надійних постачальників.

При появі на на розсаді ознак пероноспорозу, її обробляють фунгіцидом Інфініто 61 SC у нормі 1,2–1,6 л/га, потім — через кожні 5–7 діб до зникнення ознак хвороби.

Для профілактики виникнення чорної ніжки використовують біофунгіциди Триходермін, Планриз, Мікохелп, якими обробляють парники або розсаду. З хімічних фунгіцидів використовують Превікур 607 SL, оброблюючи 0,15% робочим розчином ґрунт.

Кила частіше уражує білоголову капусту  на кислих ґрунтах, тому їх вапнують із розрахунку 5–10 т/га. Парники, в яких з’явилася кила, обов’язково знезаражують або проводять заміну верхнього шару ґрунту. Для профілактики виникнення кили перед висаджуванням у відкритий ґрунт розсаду поливають 0,1–0,15% розчином Фундазолу.

Для боротьби з чорною плямистістю та фузаріозним в’яненням використовують фунгіцид Луна Експіріенс 400 SC 0,3–0,4 л/га або Натіво 75 WG 0,3–0,4 л/га. 

Оброблення препаратами Квадріс 250 SC 0,6 л/га або Ридоміл Голд 2,5 кг/га допомагає в боротьбі з фомозом, пероноспорозом та сірою гниллю.

Застосування на посівах капусти білоголової препаратів Ордан 2,5–3,0 кг/га та Казумін 2Л у дозах 1,5 л/га допомагає в боротьбі з бактеріозами.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!