Білан жилкуватий загрожує садам у чотирьох областях України
Білан жилкуватий може може істотно пошкодити плодові дерева на Херсонщині, Житомирщині, Одещині та Черкащині.
Про це повідомляється в журналі «Садівництво по-українськи».
За словами к. с.-г. н, начальник відділу Чернівецької філії ДУ «Держґрунтохорона» Михайла Гунчака, білан жилкуватий не заселяв багаторічні насадження в Кіровоградській, Миколаївській, Київській, Полтавській, Харківській, Хмельницькій, Тернопільській, Чернівецькій, Рівненській, Волинській та Івано-Франківській областях.
Весняними обстеженнями білана жилкуватого виявлено на 334 га (2,5% обстежених площ), що на 57% менше даних 2019 року. Восени шкідник заселяв 245 га (2,8% обстежених площ), максимум 200 га в Херсонській області, заселяв 1,3–11%, максимум 20–52% дерев в осередках Одеської, Черкаської та Житомирської областей, за середньої щільності зимуючого запасу 0,5–1,3, максимум 4 гнізда/дерево в Житомирській області, що за заселеністю дерев більше показника за минулий рік (30%), а за середньою чисельністю гнізд менше в два рази 2019 року 2 гнізда/дерево.
«У 2021 році в більшості областей білан жилкуватий розвиватиметься на рівні показників за останні роки, а в осередках зазначених областей може істотно пошкодити плодові дерева за відсутності обприскувань багаторічних насаджень навесні, на початку розпускання бруньок яблуні», – зауважив фахівець.
Раніше ми писали, коли варто проводити перше обприскування яблуні проти парші.