Овочі-Ягоди-Сад

Серед птахів найбільше шкодять виноградникам шпаки

Для боротьби з птахами на винограді у розпліднику щеплених саджанців винограду «Виноград Одеса» найефективнішими були звукові грамати, розповів засновник підприємства Андрій Гайдай.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

За словами виробника, посуха сприяла появі великої кількості птахів. Вони шукали у вологонасиченій ягоді винограду питво. Через це виноградарі втрачали 30–50% врожаю. 

«Ми випробовували різні способи боротьби з ними: і сітки, і кричалки, і пневматичну зброю. Останнє, на чому зупинилися, — звукові гармати. Правда, до них через 2–3 тижні птиці починали звикати. Тому гармату краще ставити за 2–3 тижні до збирання врожаю», – порадив Андрій Гайдай. 

За його словами, найбільше докучали горобці — вони найбезстрашніші. Коли один із них потрапляв у сітку, його «колега» перестрибував через нього і йшов на виноград. 

«Проте ми відмовилися від сіток, тому що в них гинуло багато птахів, і доводилося їх навіть рятувати. А наприклад, куріпку сіткою взагалі не злякаєш — вона виплутується», – зауважив засновник розплідника. 

Андрій Гайдай вважає, що найбільшої шкоди завдають виноградникам середні птахи, наприклад, шпаки, які прилітають великими зграями. 

«Три роки тому на 4 га вони з’їли в нас всі ягоди, нам нічого не дісталося. Правда, у нас тоді ще гармати не було. Такою ж великою проблемою є оси. Вони прилітають тільки тоді, коли ягода лопнула і почала солодким соком зацікавлювати комах. А це трапляється або після нальоту птахів, або після того, як ми застосували захист від шкідників. Оси теж прилітають цілими сім’ями. Ця проблема локальна – вона більше характерна для місць, де виноградники розташовано близько до житла людини, міст, сіл», – розповів він.

Читайте також: Лазер відлякує птахів від плантацій